tksdfractionslider

Písničky

Písničky mám rád. Jejich psaní mi někdy šlo samo, jindy jsem se s tím pral a nemohl jsem se dobrat výsledku, se kterým bych se spokojil. Díky tomu leckterá písnička skončila v koši dřív, než ji vůbec někdo slyšel. Kdysi se mnou jezdil zvukař Jirka Šindelář, který některé písně zachránil. Doslova z koše. Jedna z těch, které zachránil a za kterou jsem pak dostala druhou autorskou portu (1988), byla písnička „Křídla a kopyta“.

Abych Vás neošidil o tu první,a za kterou jsme dostal Autorskou portu (1986), tak to bylo „Blues o hvězdě“. Později jsem ji z hloubi duše nesnášel, což je docela přirozené, protože jsem ji musel pořád všude hrát, až jsem si ji znechutil. Ale to už je pár chvil a před časem jsem ji s radostí oprášil a zrekonstruoval, takže už je celá.

A co nové písně? Onehdá se mě na to v nějaké hospodě zeptal jeden zvukař, od kterého jsem si tam šel něco vyzvednout. Nevím, zda se ptal jen tak konverzačně, či zda ho to opravdu zajímalo, ale já mu zcela určitě jen tak konverzačně (byť po pravdě) odpověděl: „...jó už mám zase notýsek a v něm milión prvních slok...“. Naproti sedící neznámý opilec náhle zvednul hlavu a zažbreptal: „To je na hovno, vole, musíš psát refrény&ldquo, a hlava mu zase klesla na stůl. Tak úžasnou pravdu bych od něj při prvním pohledu rozhodně nečekal. Tak teď zkouším psát ty refrény...

Jak už jsem psal na začátku, nemám ani zdaleka všechny písně, které jsem kdy napsal. Takže pokud u některé najdete poznámku „V rekonstrukci“, znamená to, že si ji snažím vzpomenout, nebo ji někde vyštrachat. Pokud někdo z vás nějaké mé „věci“ někde máte, pošlete prosím. Jen tak, do mého archivu. Díky moc.

Tady najdete několik fragmentů, třeba vám připomenou, že ji někde doma máte.

Seznam písniček

Facebook

Muzikantská škola